Bölge Yöneticiniz Paylaş

IF Tasarım Ödülü

HİDROMEK GEN Serisi Ekskavatörleri " iF Product Design Award 2012" Ödülünü Aldı

HİDROMEK GEN Serisi Ekskavatörleri " iF Product Design Award 2012" Ödülünü Aldı

İş makinesi sektörünün lider üreticisi HİDROMEK, verimliliği, kullanım kolaylığı ve fonksiyonelliği ön planda tutan modern, özgün ve yenilikçi tasarım anlayışını simgeleyen GEN Serisi Ekskavatörleri ile yeni başarılara imza atmaya devam ediyor.

Almanya'nın Hannover kentinde 1953 yılından bu yana verilen IF Tasarım Ödülleri, seçkin ve yenilikçi tasarımın en önemli uluslararası platformlarından birini oluşturmasının yanı sıra tasarımda mükemmelliğin geleneksel ve prestijli bir sembolüdür. Ödül kazananlar için ise uluslararası alanda kabul görmüş tasarım etiketidir.

Tasarımın kalitesinin yanı sıra yenilik, çevreye duyarlılık ve üretim kalitesi ölçütlerini de dikkate alan IF Tasarım Ödülleri, uluslararası alanda saygın ve tanınmış 44 uzmandan oluşan jürisi ile HİDROMEK GEN Serisi ekskavatörlerini 4322 katılımcı arasından özel araçlar/iş makinesi/tarım kategorisinde "IF Product Design Award 2012" ödülüne layık gördü. Bu Gen serisi ekskavatörlerin aldığı ilk tasarım ödülü de değil. HİDROMEK Endüstriyel Tasarım ekibinin üzerinde uzun yıllar çalıştığı GEN Serisi ekskavatörler aynı zamanda Design Turkey 2010 yarışmasında "İyi Tasarım Ödülü"nü kazanmıştı.

HİDROMEK, ödülünü Almanya'nın Münih kentinde 10 Şubat 2012 tarihinde düzenlenecek IF Design Award ödül töreninde alacak.

GEN serisi ekskavatörler, "HİDROMEK Operatörü" yaratma anlayışı ile operatörünün ofisinde gibi konforlu ve rahat hissetmesi, makineyi kolaylıkla kullanması düşüncesiyle tasarlanmıştır. "HİDROMEK Operatörü makineyi koltuğundan ergonomik,konforlu ve rahat kumanda edebilmelidir" anlayışıyla kullanımdaki temel fonksiyonlar olan joystickler, ısıtmalı-havalı süspansiyonlu koltuk ve kolçakları birbirlerinden bağımsız ayarlanabilir olarak tasarlanmıştır. Gen serisi, sınıfında ilk kez sunulan Opera (HİDROMEK Operatör Ara yüzü) ile donatılmıştır. Opera motor devri, menü-çalışma ayarlarını, aydınlatma-silecek ve müzik sistemi fonksiyonlarını bir araya getiren bir kumanda ünitesidir. Daha konforlu çalışma ortamı sağlamak için de otomatik klima kullanılmıştır. Çalışma esnasında gerekli bütün bilgileri takip edebilecek geri görüş kamerası özelliği de bulunan renkli TFT bilgi ekranı bulunmaktadır. Bu ekranda temel fonksiyonları takip edilebileceği gibi menüden çalışma ayarları da yapabilir. Gen serisinde, tasarım ve renk oyunları ile günümüzün dinamik form ve çizgileri kullanılarak mekanik ögelerin bolca kullanıldığı ekskavatör parçalarının görsel bütünlüğü sağlanmıştır.

Başa dön