Bölge Yöneticiniz Paylaş

HİDROMEK ödüle doymuyor!

HİDROMEK, Design Turkey tasarım yarışmasında, yatırım ürünleri alanında 'İyi Tasarim Ödülü'nü almaya hak kazandı.

HİDROMEK, Design Turkey tasarım yarışmasında, yatırım ürünleri alanında 'İyi Tasarım Ödülü'nü almaya hak kazandı.

İş makinesi sektörünün lider üreticisi HİDROMEK, endüstriyel tasarım ekibinin üzerinde uzun süredir çalıştığı, yeni nesil ekskavatörü ile Türkiye'nin en önemli tasarım yarışması olan Design Turkey Tasarım Yarışmasında, yatırım ürünleri alanında “İyi Tasarım” ödülünü almaya hak kazandı.

Design Turkey Endüstriyel Tasarım yarışması, Turquality programı dahilinde, Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM), Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Endüstriyel Tasarım Meslek Kuruluşu (ETMK) işbirliğiyle her yıl düzenleniyor. Dünyaca ünlü uzmanlar tarafından oluşan 30 kişilik bir jürinin değerlendirmesiyle sonuçlanan yarışmada 2008 yılında da Kazıcı-Yükleyici Maestro serisiyle “Üstün Tasarım Ödülü” alan HİDROMEK, böylece sektöründe peş peşe 2 ödül alan tek firma oldu.

'HİDROMEK Operatörü' yaratma anlayışıyla oluşturulan seride operatörün ofisinde gibi konforlu ve rahat hissetmesi, makineyi kolaylıkla kullanma düşüncesi amaçlandı. Buna göre HİDROMEK operatörünün tüm makineyi daha rahat kumanda edebilmesi amacıyla kullanımdaki temel fonksiyonlar olan joystickler, ısıtmalı-havalı süspansiyonlu koltuk ve kolçakları birbirlerinden bağımsız ayarlanabilir olarak tasarlanmıştır.

Ödüllü ekskavatör serisi, sınıfında ilk kez sunulan Opera (HİDROMEK Operatör Ara Yüzü) ile donatılmıştır. Opera; motor devrini, menü-çalışma ayarlarını, aydınlatma-silecek ve müzik sistemi fonksiyonlarını bir araya toplayan bir kumanda ünitesidir. HİDROMEK yeni ekskavatör serisinde konforlu çalışma ortamı için tam otomatik klima kullanılmıştır. Çalışma esnasında gerekli bütün bilgileri takip edebilecek geri görüş kamerası özelliği içeren renkli TFT bilgi ekranı bulunmaktadır. Temel fonksiyonlar bu ekranda takip edilebileceği gibi Opera yardımıyla menüden çalışma ayarları da yapabilir.

Seride öne çıkan özelliklerden biri de tasarım ve renk farklılaşması ile günümüzün dinamik form ve çizgileri kullanılarak mekanik parçaların görsel bütünlüğün sağlanmış olmasıdır. 

Turquality marka destek sistemi tarafından akredite edilmiş olan HİDROMEK, Türkiye başta olmak üzere 5 kıta 50 ülkedeki çalışmalarıyla her geçen gün büyümeye devam etmekte ve geliştirilen tasarımlarıyla bir “Dünya Markası Olma” vizyonunu gerçekleştirmeyi hedeflemektedir.

Başa dön