Bölge Yöneticiniz Paylaş

KARİYER / İNSAN KAYNAKLARI

İşe Alım Süreci
İlanlarımıza yapılan tüm başvurular özenle incelenmekte; bu değerlendirmelerin ardından ilgili pozisyona ve HİDROMEK ailesine en uygun adaya ulaşılmaya çalışılmaktadır.

Açık pozisyonlarımıza www.kariyer.net, www.secretcv.com  adreslerinden veya LinkedIn sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca genel başvuru yapmak için; ik@hidromek.com.tr e-posta adresine özgeçmişinizi gönderebilirsiniz.HİDROMEK’te Eğitim Faaliyetleri

HİDROMEK’te eğitime ve personelin gelişimine büyük önem verilmektedir. Personelin eğitimleri için HİDROMEK’te tam zamanlı istihdam edilen profesyonel bir eğitmen kadronun yanı sıra firma dışı eğitim kurumlarından da faydalanılmaktadır.

Eğitim faaliyetleri genel olarak; kısa, orta ve uzun süreli eğitimler olarak üç grupta incelenebilir:

1- Kısa süreli eğitimler: Kurumumuz ve ürünlerimiz hakkında genel bilgi ve güncelleme eğitimleri, kişisel gelişim eğitimleri ve kalite yönetim sistemlerine yönelik eğitimleri kapsamaktadır. Bu eğitimler bir aya kadar süreli eğitimlerdir.

2- Orta süreli eğitimler: AR-GE, Üretim, Satış Sonrası Hizmetler departmanlarında işe yeni başlayan teknik personele (mühendis, teknik öğretmen, tekniker, teknisyen) yönelik 2 ile 6 ay arasında tam zamanlı olarak eğitimler verilmektedir. 

3- Uzun süreli eğitimler: HİDROMEK, 2006 yılından beri ihtiyaç duyduğu teknisyen kadrosunun yetiştirilmesi amacıyla; MEB, ASO ve ASO 1.OSB tarafından imzalanan Okul-Sanayi İşbirliği Eğitim Programlarının (OSEP) en aktif uygulayıcısı olmuştur. Bu eğitim ile sanayi ihtiyaçlarına uygun, mesleğinin inceliklerini bilen ve uygulama içinde yetişmiş iş gücünün sağlanması desteklenmektedir.

OSEP ile teknisyen ihtiyacına yönelik yapılan çalışmalar ardından, 2013 yılında Hacettepe ASO I. OSB MYO ile yapılan protokol ile teknikerlik öğrencilerinin uygulamada daha nitelikli gelişmelerine yönelik eğitim olanakları sağlanmıştır.

2014 yılında yine aynı anlayış ile Çankaya Üniversitesi ile bir protokol imzalanmış; özellikle iş makinelerinin tasarımı ve üretimine yönelik mühendis yetiştirilmesine katkıda bulunmak üzere, özel staj programları ve eğitimler HİDROMEK bünyesinde düzenlenecektir. 

Yine 2014 yılında, HİDROMEK, ülkemizin iş makineleri operatörlerine ihtiyacı göz önünde tutularak, Türkiye'nin ilk ve en büyük iş makineleri tasarımcısı ve üreticisi olarak; MEB'e bağlı HİDROMEK Özel Operatörlük Kursunu, Satış Sonrası Hizmetler lokasyonunda hizmete sunmuştur.

HİDROMEK, sosyal sorumluluk anlayışı kapsamında; meslek liseleri, meslek yüksekokulları, teknoloji fakülteleri eğitmenlerine özel, ücretsiz olarak, eğitim programları düzenlemektedir. HİDROMEK, iyi yetişmiş gelecek nesiller için en önemli unsurun güncel uygulamalardan haberdar iyi yetişmiş eğitmen olduğuna inanmaktadır. 

İnsan Kaynakları Politikamız
  • Firmamıza ait tüm sahalarda sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı sağlamak; önleyici faaliyetler ile iş kazalarını en aza indirmek,
  • Strateji ve hedeflerimiz doğrultusunda ihtiyaç duyduğumuz kalifiye ve işe en uygun adayı istihdam etmek,
  • Çalışanlarımızın yetkinlik ve nitelikleri geliştirebilecekleri bir çalışma ortamı sağlamak,
  • Kalitemizi sürekli olarak iyileştirmek amacıyla çalışanlarımızın yönetime katılımını arttırmak,
  • Çalışanlarımızın refah seviyesini arttırmak,
  • Çalışan memnuniyeti ve aidiyet duygusu açısından fark yaratmaktır.

Başa dön