Bölge Yöneticiniz Paylaş
HMK 300 LC LR
Farklı uygulamalara yönelik çözümler üreten HİDROMEK kanal temizleme, dere ıslahı ve kum ocaklarına yönelik olarak özel geliştirdiği 300 LC LR modeli ile bu segmentteki müşteri beklentilerini tam anlamıyla karşılamaktadır. GEN Serisi 300 LC LR, geliştirilmiş performans, kontrol kolaylığı ve çok yönlülük gibi yenilikleri beraberinde getiriyor. Mükemmel kumanda kabiliyeti ve güvenilirlik, düşük yakıt tüketimi, kolay bakım ve sınıfında lider operatör konforu ve birçok donanımı operatörlerle buluşturuyor.

Tasarım ödüllü seri

"HİDROMEK Operatörü" yaratma anlayışıyla oluşturulan seride operatörün ofisinde gibi konforlu ve rahat hissetmesi, makineyi kolaylıkla kullanma düşüncesi amaçlandı. Buna göre HİDROMEK operatörünün tüm makineyi daha rahat kumanda edebilmesi amacıyla kullanımdaki temel fonksiyonlar olan joystickler, ısıtmalı-havalı süspansiyonlu koltuk ve kolçakları birbirlerinden bağımsız ayarlanabilir olarak tasarlanmıştır.


Opera Kontrol Sistemi

GEN Serisi ekskavatörlerin tasarımında, operatörün kendisini ofisindeki gibi konforlu ve rahat hissetmesi, makineyi kolaylıkla kullanması amaçlandı. Bu amaç doğrultusunda GEN Serisi ekskavatörler, sınıfında ilk kez sunulan Opera (HİDROMEK Operatör Ara Yüzü) ile donatılmıştır. Opera, kullanım esnasında ihtiyaç duyulan bütün fonksiyonları bir arada toplayan, operatörün ergonomik açıdan kolay ulaşabileceği bir noktada konumlandırılmış konsol, kolay okunabilen estetik renkli TFT bilgi ekranı, elektronik kontrol üniteleri ve GEN Serisi ekskavatörler için hazırlanan kullanıcı dostu yazılım ile entegre kullanıcı ara yüzüdür.

Düşük yakıt tüketimi

Isuzu motor ve Kawasaki ana hidrolik pompa, elektronik kontrol ünitesi ile son derece uyumlu çalışır. Bu sayede her türlü saha şartları için farklı çalışma modları ile her depoda daha fazla iş sağlanır, daha fazla kar edilir. 

Daha fazla konfor

Operatör ihtiyaçlarına tam anlamıyla karşılık verebilen konforlu kabin içerisinde uzun çalışma saatlerinde operatörlere daha rahat daha eğlenceli bir çalışma ortamı yaratılması, operatörün verimliliğinin arttırılması, üretime odaklanması sağlanmıştır.

Operatörün rahat bir şekilde kabine binip inmesine imkan verecek genişlikte bir kapıya sahiptir. Açılabilen ön camlar operatöre mükemmel bir görüş açısı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Ön cam tavana kaydırılarak açılabildiği gibi, isteğe bağlı olarak alt cam sökülerek operatör koltuğunun arkasında muhafaza edilebilir.

Operatörün çalışma konforunu sağlayan diğer bir özellik ise, ergonomik koltuk ve ön konsoldur. Operatörün uzun saatler boyunca yüksek performansta, yorulmadan ve konforlu bir şekilde çalışabilmesi için tasarlanan 9 değişik pozisyonda ayarlanabilen koltuk, standart olarak sunulmaktadır. Ayrıca joystick konsolu ve koltuğun birbirinden bağımsız olarak hareket edebilmesi, operatörün vücut yapısına göre en uygun pozisyonu ayarlayabilmesini sağlar.

Operatörün güvenliği için koltuk, emniyet kemeri ile teçhiz edilmiştir. Kabin, makinenin çalışma koşulu ve üzerindeki ataşman ne olursa olsun kendisine akseden gürültü, şok ve titreşimlerin etkisini sönümleyen 6 adet silikon viskoz takozla desteklenmiştir. Klima standart donanım içindedir.

Bom, arm ve bağlantılar

HMK 300 LC LR paletli ekskavatörlerin bomu ve armı uzun mesafelere erişim için ağır saha şartlarında maksimum performans ve uzun ömür kombinasyonu gözetilerek imal edilmiştir. Çeşitli uygulamalar için farklı arm ve kova konfigürasyonları mevcuttur.

HİDROMEK Smartlink

Smartlink, GSM şebekesiyle haberleşerek, GPS takip sistemi ile makinenin kullanım süreleri, coğrafi konumu, yakıt tüketim değerleri, bakım zamanları, arıza kodları gibi pek çok verinin internet üzerinden servisi ve müşteri tarafından takibini sağlamaktadır. Bu sistem ile daha etkili makine ve servis yönetimi sağlanmıştır.

Etkin müşteri desteği

Ülke çapındaki yaygın servis noktalarında ihtiyaç anında hızlı müdahale edebilecek eğitimli teknisyen kadrosu ve mobil servis araçları ile satış sonrası hizmetler ekibi her zaman yanınızda..

Motor
Marka Isuzu
Model AH-6HK1X
Silindir Sayısı
Çap x Strok 115 x 125 mm
Hacim 7790 cc
Maksimum Güç 216 HP @ 1800 rpm
Maksimum Tork 940 Nm @ 1500 rpm
Hidrolik Sistem
Tip Kapalı Merkezli Sistem
Pompa Tipi Değişken Deplasmanlı Eksenel Pistonlu Pompa
Ana Pompa - Azami Debi 2 x 259 lt
Pilot Pompa - Azami Debi 27 lt/dk
Sistem Basıncı
Bom İndirme 150 kgf/cm²
Bom Kaldırma 330 kgf/cm²
Arm Açma 330 kgf/cm²
Arm Kapama 240 kgf/cm²
Yürüyüş 350 kgf/cm²
Kule Dönüş 285 kgf/cm² 
Pilot Kontrol 40 kgf/cm² 
Kova Açma 240 kgf/cm² 
Kova Kapama 240 kgf/cm² 
Kule Dönüş
Tip Eksenel Pistonlu Motor
Dönüş Hızı 10.2 rpm
Yürüyüş Hızı
Maksimum Çekiş Kuvveti 26.070 kgf
Yüksek Hız 5.1 km/s
Düşük Hız 2.9 km/s
Kazı Performansı
Standart Kova Kapasitesi 0.60 m³
Kazma Derinliği 14.20 m
Maksimum Ulaşma Mesafesi 18.36 m
Boşaltma Yüksekliği 12.70 m
Kazma Yüksekliği 14.98 m
Kova Koparma Kuvveti (ISO) 7.300 kgf
Arm Koparma Kuvveti (ISO) 5.400 kgf
Bom Ölçüsü 10.3 m
Arm Ölçüsü 7.8 m
Dolum Kapasiteleri
Motor Yağı 36 lt
Motor Soğutma Sistemi 36 lt
Yakıt Tankı 480 lt
Hidrolik Tank 209 lt
Hidrolik Sistem
400 lt
Dönüş Redüktörü 7 lt
Yürüyüş Redüktörü 2x9.5 lt 
Çalışma Ağırlığı
Standart Makine 34.950 kg

*Standart

Bu Ürünle İlgileniyorsanız:

Başa dön