Bölge Yöneticiniz Paylaş
HMK 220 LC
GEN Serisi 220 LC, geliştirilmiş performans, kontrol kolaylığı ve çok yönlülük gibi yenilikleri beraberinde getiriyor. Mükemmel kumanda kabiliyeti ve güvenilirlik, düşük yakıt tüketimi, kolay bakım ve sınıfında lider operatör konforu ve birçok donanımı operatörlerle buluşturuyor.

Tasarım ödüllü seri

"HİDROMEK Operatörü" yaratma anlayışıyla oluşturulan seride operatörün ofisinde gibi konforlu ve rahat hissetmesi, makineyi kolaylıkla kullanma düşüncesi amaçlandı. Buna göre HİDROMEK operatörünün tüm makineyi daha rahat kumanda edebilmesi amacıyla kullanımdaki temel fonksiyonlar olan joystickler, ısıtmalı-havalı süspansiyonlu koltuk ve kolçakları birbirlerinden bağımsız ayarlanabilir olarak tasarlanmıştır.


Opera Kontrol Sistemi

GEN Serisi ekskavatörlerin tasarımında, operatörün kendisini ofisindeki gibi konforlu ve rahat hissetmesi, makineyi kolaylıkla kullanması amaçlandı. Bu amaç doğrultusunda GEN Serisi ekskavatörler, sınıfında ilk kez sunulan Opera (HİDROMEK Operatör Ara Yüzü) ile donatılmıştır. Opera, kullanım esnasında ihtiyaç duyulan bütün fonksiyonları bir arada toplayan, operatörün ergonomik açıdan kolay ulaşabileceği bir noktada konumlandırılmış konsol, kolay okunabilen estetik renkli TFT bilgi ekranı, elektronik kontrol üniteleri ve GEN Serisi ekskavatörler için hazırlanan kullanıcı dostu yazılım ile entegre kullanıcı ara yüzüdür.

Düşük yakıt tüketimi

Isuzu motor ve Kawasaki ana hidrolik pompa, elektronik kontrol ünitesi ile son derece uyumlu çalışır. Bu sayede her türlü saha şartları için farklı çalışma modları ile her depoda daha fazla iş sağlanır, daha fazla kar edilir. 

Daha fazla konfor

Operatör ihtiyaçlarına tam anlamıyla karşılık verebilen konforlu kabin içerisinde uzun çalışma saatlerinde operatörlere daha rahat daha eğlenceli bir çalışma ortamı yaratılması, operatörün verimliliğinin arttırılması, üretime odaklanması sağlanmıştır.

Operatörün rahat bir şekilde kabine binip inmesine imkan verecek genişlikte bir kapıya sahiptir. Açılabilen ön camlar operatöre mükemmel bir görüş açısı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Ön cam tavana kaydırılarak açılabildiği gibi, isteğe bağlı olarak alt cam sökülerek operatör koltuğunun arkasında muhafaza edilebilir.

Operatörün çalışma konforunu sağlayan diğer bir özellik ise, ergonomik koltuk ve ön konsoldur. Operatörün uzun saatler boyunca yüksek performansta, yorulmadan ve konforlu bir şekilde çalışabilmesi için tasarlanan 9 değişik pozisyonda ayarlanabilen koltuk, standart olarak sunulmaktadır. Ayrıca joystick konsolu ve koltuğun birbirinden bağımsız olarak hareket edebilmesi, operatörün vücut yapısına göre en uygun pozisyonu ayarlayabilmesini sağlar.

Operatörün güvenliği için koltuk, emniyet kemeri ile teçhiz edilmiştir. Kabin, makinenin çalışma koşulu ve üzerindeki ataşman ne olursa olsun kendisine akseden gürültü, şok ve titreşimlerin etkisini sönümleyen 6 adet silikon viskoz takozla desteklenmiştir. Klima standart donanım içindedir.

Bom, arm ve bağlantılar

Gen Serisi ekskavatörlerin bomu ve armı ağır saha şartlarında maksimum performans ve uzun ömür kombinasyonu gözetilerek imal edilmiştir. Çeşitli uygulamalar için farklı arm ve kova konfigürasyonları mevcuttur.
HİDROMEK Smartlink

Smartlink, GSM şebekesiyle haberleşerek, GPS takip sistemi ile makinenin kullanım süreleri, coğrafi konumu, yakıt tüketim değerleri, bakım zamanları, arıza kodları gibi pek çok verinin internet üzerinden servisi ve müşteri tarafından takibini sağlamaktadır. Bu sistem ile daha etkili makine ve servis yönetimi sağlanmıştır.

Etkin müşteri desteği

Ülke çapındaki yaygın servis noktalarında ihtiyaç anında hızlı müdahale edebilecek eğitimli teknisyen kadrosu ve mobil servis araçları ile satış sonrası hizmetler ekibi her zaman yanınızda.

Motor
Marka Isuzu
Model AI-4HK1X
Silindir Adedi 4
Çap x Strok 115 x 125 mm
Hacim 5193 cc
Maksimum Güç 172 HP @ 2000 rpm
Maksimum Tork 677 Nm @ 1500 rpm
Hidrolik Sistem
Pompa Türü Değişken Deplasmanlı Eksenel Pistonlu Pompa
Ana Pompa Debisi 2 x 233 lt
Pilot Pompa Debisi 20 lt/dk
Sistem Basıncı
Ataşman 330 kgf/cm²
Ek Güç 350 kgf/cm²
Yürüyüş 350 kgf/cm²
Kule Dönüş 240 kgf/cm²
Pilot 40 kgf/cm²
Kule Dönüş
Tip Eksenel pistonlu motor
Dönüş Hızı 10.8 d/d
Yürüyüş Hızları
Maksimum Çekiş Kuvveti 18.375 kgf
Yüksek 5.8 km/s
Düşük 3.8 km/s
Kazıcı Performansı
Standart Kova Kapasitesi 1.0 m³
Kazma Derinliği  6.67 m
Düz Uzanma Mesafesi  10.05 m
Yükleme Yüksekliği  6.89 m
Çalışma Yüksekliği  9.55 m
Kova Koparma Kuvveti (ISO) 16.700 kgf
Arm Koparma Kuvveti (ISO) 12.300 kgf
Bom Ölçüleri 5.8 m
Arm Ölçüleri 2.4 m / *2.92 m
Kova Ölçüleri 0.41 - 0.54 - 0.69 - 0.84 - 1.00 - 1.20 m³
Dolum Kapasiteleri
Motor Yağı 20.5 lt
Motor Soğutma Sistemi 29.3 lt
Yakıt Tankı 354 lt
Hidrolik Sistem  295 lt
Kule Dönüş Redüktörü 5 lt
Yürüyüş Redüktörü 2 x 5.3 lt
Çalışma Ağırlığı
220 LC - Standart Makine 23.350 kg
 220 NLC - Dar Şaseli Makine 23.100 kg 

*Standart

Bu Ürünle İlgileniyorsanız:

Başa dön