Hidromek geçtiğimiz günlerde Yeni Maestro Serisinin uluslararası basın tanıtımını gerçekleştirdi
Ana Sayfa / Ana Sayfa / Haberler / Hidromek geçtiğimiz günlerde Yeni Maestro Serisinin uluslararası basın tanıtımını gerçekleştirdi
Hidromek geçtiğimiz günlerde Yeni Maestro Serisinin uluslararası basın tanıtımını gerçekleştirdi

Hidromek Kazıcı Yükleyiciler Her Zamankinden Daha Verimli, Daha Kazançlı ve Daha Dayanıklı


Hidromek ürettiği iş makinelerini geliştirme çalışmaları kapsamında şanzıman ve aks sektörünün önde gelen firmalarından ZF ve Jophn Deere ile güç birliği yaptı.

Hidromek ürettiği iş makinelerini geliştirme çalışmaları kapsamında şanzıman ve aks sektörünün önde gelen firmalarından ZF ve yine önde gelen motor üreticilerinden John Deere ile güç birliği yaptı. Bu kapsamda 21 Temmuz'da Ankara sanayi sitesindeki Hidromek üretim tesisilerinde Hidromek ve ZF yetkilileri Türkiye ve altı farklı ülkeden basın mensuplarının da hazır bulunduğu bir tanıtım toplantısı yapıldı.

Hidromek Pazarlama Müdürü Levent Karaağaç, ZF ile alıcı-satıcı ilişkisinin ötesinde işbirliği oluşturduklarını ve üretim konusunda birlikte çalışacaklarını belirtirken ZF Genel Satış Müdürü Hermann Koch da, Türkiye´nin güvenilir bir ülke, Hidromek'in de güvenilir bir marka olduğunu söyledi.

Hidromek Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Bozkurt da yaptığı açıklamada pazar payını genişletmek için ürünlerini geliştirme kararı aldıklarını ve güvenilir bir üretici olarak ZF yi seçtiklerini kaydetti.

Hidromek Yeni Maestro Serisi Kazıcı Yükleyicileri Ürün Grubu Yürüyüş Sistemi Tericihinde ZF


Hidromek,
İş makinelerı sektöründe 30 Yılı aşkın üretim ve tasarım tecrübesine sahip,
Üretim ve dizayn aşamalarında en son teknoloji üretim yapan,
En kaliteli komponentler kullanarak Sağlam, güvenilir, yüksek performanslı ürünler üreten sektördeki öncü firmalardan biridir.

Hidromek, kazıcı yükleyici ürün grubunda uzun süren çalışmalar ve yapılan saha – performans testleri değerlendirmeleri sonucunda yürüyüş grubunda ZF, güç grubu için de motor üreticilerinden John Deere ile 102B modelini üreteceğini açıklamıştı.

Kazıcı yükleyici müşterileri ile yapılan görüşmeler ve pazar araştırmaları sonrasında bu ürün segmentinde müşteri ihtiyaçları ve beklentilerine tam anlamıyla cevap verebilmek amacıyla yapılan bu çalışma ile Hidromek kullanıcıları;

 • Seyir halinde harcanan yakıt sarfiyatını ve süreyi azaltması,
 • Makinenin işte kalma süresini yükselterek makine sahibinin karlılığını artırması,
 • Komponent uyumu ve minimize edilmiş güç kayıpları ile daha fazla verimlilik
 • Ağır hizmet tipi komponentlerle daha uzun makine ömrü sağlayarak ürünün ikinci el değerini yükselmesi gibi avantajlar elde edecektir.


Yürüyüş grubu:
Güç iletim ve tahrik sistemlerinde Dünyanın en önde gelen üreticilerinden biri olan ZF ile özel olarak geliştirilen şanzıman & aks konfigürasyonunda 5 ileri 3 geri vitese sahip Autoshift (tam otomatik Powershift) şanzıman ve LSD (Sınırlı kaymalı diferansiyel) ve Diferansiyel kilit özelliğine sahip akslar bulunmaktadır.

ZF Şanzımanları ile Hidromek kazıcı yükleyicileri artık;

 • 5 ileri vites sayesinde seyir halinde düşük yakıt tüketimi.
 • Ön yükleyici ile çalışırken 15km/s altındaki hızlarda daha iyi yüke giriş performansı ve verimlilik artışı, birim iş için daha düşük yakıt tüketimini
 • 4 ileri vitese göre tamamiyle farklı vites geçiş oranları ile makineler yürüyüşte daha seri hale gelmiş , 3.viteste yokuş tırmanma kabiliyeti arttırılmıştır.
 • Seyir halinde otomatik vites geçişine sahip şanzıman yumuşak vites geçişleri ile uzun komponent ömrü,üstün sürüş kalitesi
 • ZF’nin Avrupa fabrikalarında üstün teknolojiyle titizlikle üretilmiş dişli grubu ile şanzıman grubu daha sessiz , daha uzun ömürlü ve uzatılmış bakım periyodları ile daha ekonomik. (2000 saatte 1 bakım periyodu ile düşük bakım masrafları)


Kullanılan ZF aksları ile;

 • ZF akslarda bulunan LSD (Sınırlı kaymalı diferansiyel) sayesinde; ön aks ve diferansiyel kilidine sahip arka aks ile mıcır çamur buz gibi patinaj riski minimize edilmiştir. Özellikle çalışma esnasında zaman kaybına, lastik aşınmasına ve yakıt tüketiminde artışa sebep olan patinaj problemi de böylece belirgin şekilde azaltılmıştır.
 • Ayrıca operatör kontrolünden bağımsız otomatik olarak sağ ve sol tekerlere gereken tahriki dağıtan LSD sistemine ek olarak operatör kontrollü %100 etkili diferansiyel kilidi ile birlikte makinenin çekiş kuvveti daha etkin kullanılmış, ve üretkenlik arttırılmıştır.
 • Yüksek statik ve dinamik yük taşıma kapasitesine sahip ağır hizmet tipi ön ve arka akslar uzun ve zorlu saha koşullarına dayanabilecek şekilde tasarlanmıştır.


Yenilenen yürüyüş sistemi ile Hidromek kazıcı yükleyicileri her zamankinden daha üretken, daha ekonomik ve daha dayanıklı..

Operatör Kabini
Tasarımda makinenın kolay kullanımı amaçlanmıştır. Uzun çalışma saatlerinde operatöre otomotiv rahatlığında konforlu bir ortam sunan ergonomik kabini sayesinde operatör yorgunluğu azaltılmış, beraberinde işte kalma süresi ve üretkenlik arttırılmıştır.

Kabin içinde yapılan bir yenilik de daha önce hiçbir kazıcı yükleyicide bulunmayan direksiyon önüne konumlandırılmış renkli,dokunmatik Tft bilgi ekranı vites bilgilerini, toplam ve sıfırlanabilir kilometre sayacı ve bağlı olduğu elektronik kontrol sistemi ile bilgi ekranı, tüm elektriksel donanım hakkında bilgi verme özelliğine sahiptir.

Operatör Kabini

Operatör koltuğuna geçildiğinde geniş bombeli camlar sayesinde ferah bir iç hacim ve geniş görüş açısı sunulmuş, makinenın kullanımı ile ilgili fonksiyonlar operatörün kolay ulaşabileceği noktalara konumlandırılmıştır.Tam otomatik şanzıman kontrolü, ergonomik yerleştirilmiş gaz ve gerektiğinde sağ-sol tekerlekleri bağımsız frenleme özelliğine sahip fren pedalı , iyi konumlandırılmış el freni ve el gazı, ayarlanabilir direksiyon açısı ile daha az operatör yorgunluğu sağlanmıştır.

Ön ve arkada toplam 8 adet bulunan yol ve çalışma lambaları, ön yükleyici, arka kazıcı grubu ya da yolda seyir halinde iken ister gece, ister tünel çalışmalarında gün ışığını aratmaz.

Kabinde standart süspansiyonlu koltuk, radyo-cd çalar, soğutmalı torpido gözü, saklama gözleri, kolay okunabilen beyaz gösterge paneli ve isteğe bağlı sunulan klima ve arka joystick kontroller ile operatörlere oldukça konforlu bir ortam yaratılmıştır.

Fops ve Rops güvenlik sertifikalarına sahip operatör kabini, operatöre en üst seviyede güvenlik sağlar.

Ana Şasi
Maestro Serisini rakiplerinden üstün kılan bir diğer özelliği işte ağır hizmet tipi ana şasi, bir kazıcı yükleyicinin maruz kalabileceği en ağır şartlar göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır.

Ana Şasi